war pic3Олександра Антонюк, заступниця директора КАУ з науки та інновацій, д-р фіз.-мат. наук, звертається до наукової спільноти із відкритими питаннями щодо причин, наслідків та нашої колективної відповідальності за жахливу війну Росії проти України та всього світу: "Дорогі Колеги, ми зараз живемо у важкий і переломний час, який змінює багато смислів, і взагалі, змінює наш світ. І тому цей час і останні події, які відбулися, потребує широкої наукової дискусії про майбутнє і про колективну відповідальність суспільств у цілому, і наукового комьюніті зокрема у жахіттях, які відбуваються на нашій планеті.

Російська агресія проти України ставить перед світовою науковою спільнотою нові питання та виклики. Загально відомо, що наука є глобальною, і для кожного науковця беззаперчною цінністю є свобода наукових досліджень, наукова доброчесніть, критичне мисленя.

В той же час людство ще добре пам'ятає наукові дослідження, які проводилися у концентраційних таборах фашистської німеччини. І зараз перед усією науковою спільнотою виникає питання: Як нам всім співрацювати із росіянами? Як продовжувати, і чи продовжувати спільні наукові дослідження після того, що сталося останнім часом?

Для російских науковців це теж не менш болюче питання: колективна відповідальність за дії своєї країни. Хтось із них вже усвідомлює цей болючий злам, а комусь із них це ще доведеться усвідомити".

Висловлюйте власну позицію, долучайтеся до обговорення, запрошуйте колег до пошуку відповідей на запитання, без яких ми не матимемо гідного майбутньго в телеграм-чаті, організованому від імені Українського математичного товариства: УМТ in War: https://t.me/+5io1XO2g4hliNTgy

Джерело фото: автор Stand With Ukraine