ink prog

25 та 27 січня 2022 року у співробітництві та на базі НТЦ КАУ серед переможців конкурсу стартапів з біомолекулярної електроніки було проведено тренінг "Підготовка пітч-презентацій", який є однією із складових Інкубаційної програми “Booster інноваційних проєктів”. Тренінг проводився в рамках конкурсу стартапів проєкту програми Горизонт 2020 BIONANOSENS, координатор — ІМБГ НАНУ.

Пітч — це коротка презентація, яка розповідає про ваш стартап менш ніж за 10 хвилин. Презентація перед великою аудиторією або для одного потенційного клієнта, партнера, інвестора однаково важлива для проєкту. Що має в собі містити презентація, який вона має мати вигляд та структуру та якими навичками має володіти доповідач, щоб зацікавити інвестора? На всі ці питання молоді студенти отримали відповідь під час дводенного тренінгу.

У заході взяло участь шість відібраних проєктів з усієї України. Тренерами були бізнес-консультанти, які допомогли молодим стартаперам підготувати свій продукт для презентації потенційним інвесторам.
Людмила Дейнеко – доктор економічних наук, професор, завідувач відділу промислової політики Державної установи «Інститут економіки та прогнозування НАН України», професійний консультант з питань стратегічного управління та менеджменту; тренер та розробник Інкубаційної програми «Booster of Innovation Projects»

Оксана Кушніренко – доктор економічних наук, консультант з бізнес-моделювання та управління витратами в компаніях, активний розробник та учасник багатьох соціальних проектів, творчих майстерень/воркшопів, майстер-класів; розробник та тренер Інкубаційної програми «Booster of Innovation Projects»

Олена Ципліцька – доктор економічних наук, учасник багатьох стартапів, консультант з стратегічного управління та бізнес-моделювання, дизайнер, розробник та тренер Інкубаційної програми «Booster of Innovation Projects»

Олександр Дейнеко – кандидат економічних наук, юрист-консультант (міжнародне право, інтелектуальна власність), тренер Інкубаційної програми «Booster of Innovation Projects ».

Проєкти були відібрані з різних сфер життєдіяльності людства. Серед них, наприклад, прототип неінвазивного браслету-глюкометру для інсулінозалежних людей, який дозволить проводити діагностування рівня цукру у крові без проколювання шкіри в режимі реального часу, що буде інтегровано до оцінки інших параметрів. Надзвичайно цікавим рішенням є також прототип датчиків для визначення якості вина, які будуть передавати на комп'ютер дані для подальшого коригування температури, осаду, кількості цукру та ін. Представлені рішення здатні навіть розв'язувати екологічні проблеми у цілому регіоні, як-от створення платформи, де можна замовити аналіз території: оцінку космічних знімків території ландшафту громади, дослідження температури, проблем із затопленням чи посухою, оцінку якості та кількості зелених насаджень та розробку плану розв'язання проблем на даній території чи громаді.
Як видно, проєкти абсолютно різні й не схожі за своїм призначенням та використанням, але вимоги для всіх лишалися однаковими — у короткий термін навчитися фокусуватися на важливих деталях: проблема, вирішення та перспектива монетизації. Адже для молодих вчених та підприємців мати відповіді на ці питання - запорука порозуміння з інвесторами та успішного розвитку стартапу.