Онлайн-курс «Арсенал викладацьких прийомів» від КАУ

Київський Академічний Університет планує створення системи онлайн-курсів спрямованих на підвищення рівня викладання природничих наук в регіонах України. Цільова аудиторія курсів це молоді викладачі, що вже мають певний досвід роботи але прагнуть до професійного зростання. В якості пілотного проекту буде створено курс присвячений викладанню фізики. Надалі ми плануємо запуск додаткових курсів із фізики та аналогічних курсів для вчителів математики і програмування.

Концепція курсів:

Українці мають високий інтелектуальний потенціал: IT індустрія в країні стрімко росте, українські фахівці та науковці користуються значним попитом за кордоном. Збереження високого інтелектуального рівня є однією з центральних компонент у стратегії побудови успішної країни. Сучасні процеси розвитку технологій вимагають неперервного процесу освіти, який триває все життя.

Переломним періодом навчання є старша школа. Під час неї учень отримує фундамент знань, проявляються його здібності і вподобання згідно яких він вирішує що вивчати у виші. Заглиблене вивчення природничих наук і зокрема фізики в цей період дозволяє одночасно розвинути багато інтелектуальних навичок: допитливість, послідовне мислення, вміння ставити і вирішувати задачі, вміння спостерігати і робити висновки. Проте окрім вмотивованості учня дуже важливою є наявність поряд професійного та цікавого вчителя.

На жаль середній рівень вчителів українських шкіл зараз спадає. Це пов’язано із неефективністю системи підготовки вчителів, низьким рівнем зарплат та низьким рівнем престижу професії. Викладачами педагогічних вузів є переважно люди, що не мають позитивного досвіду у викладанні в школах і навпаки – досвід успішних шкільних викладачів не використовується для підготовки майбутніх викладачів.

Наш онлайн-курс покликаний подолати ці негативні тенденції і дати можливість починаючим вчителям всієї України переймати досвід безпосередньо від майстрів викладання фізики в школі. Акцент курсу буде зроблено саме на практичних аспектах викладання, розборі популярних проблем та шляхів їх вирішення. Отримані знання будуть перетворюватись на активні навички при виконанні практичних домашніх завдань.

Ми віримо що яскраві приклади досвідчених викладачів дадуть потужний поштовх у формуванні нової генерації професійної викладацької спільноти в Україні.

Мета курсів:

 1. Розширення арсеналу базових прийомів викладання вчителів-учасників.
 2. Передача найбільш ефективних прийомів «від майстрів» до вчителів, що мають потенціал до активного розвитку навичок викладання.
 3. Демонстрація можливих форм позашкільної діяльності.
 4. Розширення світогляду молодих вчителів в тому, яким може бути викладання, демонстрація позитивних рольових моделей, стимуляція їх до самовдосконалення.
 5. Інтегрувати вчителів з периферії до загальноукраїнського професійного кола спілкування вчителів.

Формат:

Курс складається з 5-6 тематичних модулів, що містять 3-5 відео до 7 хвилин кожне, і домашнього завдання, що є обов’язковим для виконання. Фінал курсу це великий проект який кожен учасник має підготовити і презентувати онлайн. Тривалість курсу – 2.5 місяці.

Кожне відео курсу – це демонстрація окремого прийому викладання фізики, пропозиція можливої моделі поведінки у проблемній ситуації, розбір певного формату роботи. Оскільки основу матеріалу курсу складатимуть практичні прийоми викладання, а учасниками будуть молоді викладачі – кожне заняття буде містити заклик до практики отриманих знань, а домашні завдання – заохочувати до цього та забезпечувати зворотній зв’язок. Ми бачимо за мету створити цей курс так, аби практики під час нього вистачило для переведення нових прийомів з теоретичної площини до площини звичок.

Попередній набір тем, що будуть розглядатись в курсі:

 • Взаємодія з класом під час уроку – I. Базові прийоми.
 • Взаємодія з класом під час уроку – ІI. Проблемні та специфічні ситуації.
 • Складання та добір задач. Підготовка до уроку. Оцінювання знань.
 • Задачі практикуму. Олімпіадні та творчі задачі. Викладання додаткового матеріалу.
 • Підготовка до іспитів і ЗНО. Позаурочні заходи – гуртки, олімпіади, турніри.
 • Власний заклад позашкільної освіти. Робота репетитора.

Реєстрація на онлайн-курси учасників та бажаючих  долучитися в якості викладачів тут. Реєстрація

Контакти:

Якщо ви досвідчений викладач фізики і маєте бажання долучитись до створення онлайн-курсу – запрошуємо до співпраці! Зараз триває формування команди спікерів курсу і може саме вашого бачення викладання фізики нам не вистачає!

Напишіть нам, обговоримо деталі:

Шадура Віталій Миколайович (заступник директора КАУ): Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Терлецька Катерина Валеріївна (директор Малого академічного університету): Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Семенякін Микола (координатор проекту): Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.