Якщо ви бачите в Науці своє покликання, чи просто думали колись про наукову кар’єру, а чи ще не думали, зате любите вирішувати цікаві фундаментальні чи прикладні завдання, то вам варто не гаяти часу, а вступати до Київського академічного університету (КАУ).

КАУ — це дослідницький університет нового типу, орієнтований на залучення студентів до найсучасніших наукових досліджень світового рівня. КАУ — це державна наукова установа подвійного підпорядкування НАН України й МОН, створена розпорядженням Кабінету міністрів України шляхом реорганізації Фізико-технічного навчально-наукового центру НАН України (ФТННЦ; 1997-2018), раніше відомого як Київське відділення МФТІ (1978-1997).

Якщо коротко, то КАУ — це:

  • найсучасніша високоякісна наукова освіта з “перших джерел”;
  • “learning by doing research" — миттєве залучення студентів до науково-дослідної роботи, що забезпечує ранній старт наукової кар’єри;
  • індивідуальний підхід до кожного студента — персональний супровід наукового керівника, якого студент може вільно обрати серед науковців, які активно працюють у провідних українських/міжнародних дослідницьких лабораторіях;
  • природня інтеграція до міжнародного дослідницького простору через спільні міжнародні проєкти й систему закордонних стажувань;
  • дуальна освіта в R&D відділах наукоємних і ІТ компаній;
  • можливість поєднати роботу в академічному стартапі з роботою над магістерським проєктом.

Особливості навчання в КАУ:

Магістранти КАУ, вже з першого семестру навчання, починають проводити наукові дослідження під керівництвом провідних вчених базових академічних інститутів. Вступники, після зарахування на кафедри КАУ, починають обирати своїх наукових керівників, які пропонують їм теми магістерських проєктів (теми магістерських проєктів наведені в таблиці). Також, студенти  можуть обирати наукових керівників з R&D відділів наукоємних компаній. Очікується, що зараховані до КАУ студенти мають обрати наукових керівників до 10 вересня. З приводу вступних іспитів та вибору тем магістерських проєктів, студенти можуть задавати питання відповідальним за роботу зі студентами з відповідних ОНП (контакти відповідальних приведені в таблиці). Після першої зимової сесії, студенти, якщо їх наукові інтереси змінилися, можуть змінити тему магістерського проєкту. 

За проведення наукових досліджень в лабораторіях, студенти отримують по 6 кредитів в кожному семестрі протягом першого року навчання. Протягом другого року, навчання повністю проходить в лабораторіях і студенти доповідають результати своєї роботи на регулярних кафедральних семінарах з наукових досліджень. На цих семінарах студенти регулярно виступають протягом першого та другого року навчання з доповідями про проведення ними досліджень (або доповідають реферати з наукової літератури за цікавою для них темою). Семінар  з наукових досліджень  включено в освітньо-наукові програми всіх спеціальностей (кожного семестру робота студента на семінарі оцінюється диференційованим заліком).


Магістратура КАУ – це можливість не тільки поринути з головою у науку, а й застосувати навички інноваційної діяльності в повсякденному житті і професійній сфері. Завдяки Інноваційному центру (https://kau.org.ua/centers/innovation) – структурному підрозділу КАУ – ви отримаєте нагоду поєднати навчання зі практикою у стартапі!

Підготовка магістрів КАУ, фахівців найвищої кваліфікації, здійснюється за трьома спеціальностями (і відповідними освітньо-науковими програмами, що пройшли акредитацію) та двома новими спеціальностями (які пройдуть першу акредитацію у 2023-му році) при провідних інститутах НАН України:

Для подальшої інформації стежте за оновленнями.


Зацікавилися? То обов'язково приходьте дізнатись більше. Передусім, ми допоможемо вам обрати цікавий напрям досліджень і наукового керівника. Чи підходить вам КАУ, стає зрозуміло під час фахової співбесіди. Щоб назначити час зустрічі (співбесіди) — пишіть на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. чи телефонуйте за наведеними на сайті kau.org.ua номерами. Ті, хто проживає не в Києві, можуть провести співбесіду дистанційно. Для всіх студентів із інших міст надаємо місця в гуртожитку НАН України (див. на Google Maps)

Правила вступу до магістратури КАУ й дати вступної кампанії

Як вступити до КАУ раніше? див. Бакалаври КАУ та Малий академічний університет.

Детальніше про КАУ —  на сайті kau.org.ua, на офіційній сторінці у Facebook: @academuniver, чи в окремих публікаціях:

senenko siteua tyzhdenua kordyuk2 Visnyk