Рис к задаче 1До нас звернулася дівчинка Варя із Одеси, яка навчається в другому класі і дуже цікавиться математикою. Вона попросила скласти для неї цікаві задачі з математики, які б вона могла вирішувати вдома самостійно, або разом із батьками. Ми намагаємося виконати це прохання Варі і будемо підбирати послідовний цикл цікавих задач, аби вона могла далі тренувати свої здібності точного і логічного мислення. Можливо, цей курс буде корисним для інших дітлахів, які цікавляться математикою. Тому ми вирішили по мірі складання текстів таких задач розміщувати їх на нашому сайті. Можливо, іншим хлопчикам та дівчатам буде цікаво їх розв'язувати і надсилати нам їхні розв'язки.

Для зручності ми створили форму, за допомогою якої можна подавати ваші розв'язки. Ми будемо відповідати тільки на ті розв'язки, які матимуть обґрунтування. Робота має бути відсканована та надіслана за допомогою цієї форми в одному файлі pdf. Це можна зробити, наприклад, за допомогою сервісу pdfjoiner.com. Назва файлу має починатся з Вашого прізвища. Для оформлення роботи бажано використовувати чорну або темно синю пасту, аби текст, який Ви напишите, був розбірливий и добре видимий. 

Для того, щоб скачати малюнки, слід натиснути праву кнопку миші та вибрати опцію "зберегти картинку".

Заняття 10. Конструктивчики

Заняття 9. Скільки способів

Заняття 8. Дужки і знаки

Заняття 7. Розрізалки

Заняття 6. Двома способами

Заняття 5. Задачі на шахівниці

Заняття 4. Ребуси

Заняття 3. Ефект плюс-мінус один

Заняття 2. Головоломка Кен-Кен

Заняття 1. Вступ 

SchOlPhys

В рамках проекту Малий академічний університет з 01 квітня 2019 на Фізичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка за сприяння Київського академічного університету та Математичного гуртка "КВАНТА" почав працювати Гурток з фізики для учнів 7 та 8 класів.

MudraKAU 2

Вже другий рік поспіль Київський академічний університет бере участь в проекті "Мудрамакітра" в рамках літніого фізико-математичного табору для школярів 7-10 класів та курує фізичне відділення.

Телеграм канал Науковий клуб "МудраМакітра"(приєднатися)

 

Задача 1. Варя загадала деяке число. Якщо від нього відняти 11, то отримаємо 3. Яке число загадала Варя?

Задача 2. Деяке число збільшили в 7 разів, після чого отримали 49. Яке це число?

Задача 3. Знайдіть два послідовних числа, сума яких дорівнює 51.

Задача 4. Одне число більше другого на 38. Чому дорівнюють ці числа, якщо їх сума дорівнює 184?

Задача 5. За три дні турист подолав 105 км. Скільки кілометрів турист подолав в перший день, якщо кожного наступного дня від долає на 3 км більше, ніж в попередній?

Задача 6. Скільки років мамі, якщо вона старша за свою доньку на 24 роки, а донька молодша мами в 7 разів?

Задача 7. Людина на питання, скільки вона заплатила за годинник, відповіла: "Якщо помножити ціну на 4, і до результату додати 70, а з цієї суми відняти 50, то остача буде дорівнювати 220 доларів". Скільки вона заплатила за годинник?

Задача 8. Швейна майстерня закупила 2 сорти тканини всього 49 метрів. Вартість одного 110 гривень за 1 метр, вартість другого 100 гривен за 1 метр. Скільки метрів кожного сорту було куплено, якщо всього потратили 5150 гривень?