Рис к задаче 1До нас звернулася дівчинка Варя із Одеси, яка навчається в другому класі і дуже цікавиться математикою. Вона попросила скласти для неї цікаві задачі з математики, які б вона могла вирішувати вдома самостійно, або разом із батьками. Ми намагаємося виконати це прохання Варі і будемо підбирати послідовний цикл цікавих задач, аби вона могла далі тренувати свої здібності точного і логічного мислення. Можливо, цей курс буде корисним для інших дітлахів, які цікавляться математикою. Тому ми вирішили по мірі складання текстів таких задач розміщувати їх на нашому сайті. Можливо, іншим хлопчикам та дівчатам буде цікаво їх розв'язувати і надсилати нам їхні розв'язки.

Для зручності ми створили форму, за допомогою якої можна подавати ваші розв'язки. Ми будемо відповідати тільки на ті розв'язки, які матимуть обґрунтування. Робота має бути відсканована та надіслана за допомогою цієї форми в одному файлі pdf. Це можна зробити, наприклад, за допомогою сервісу pdfjoiner.com. Назва файлу має починатся з Вашого прізвища. Для оформлення роботи бажано використовувати чорну або темно синю пасту, аби текст, який Ви напишите, був розбірливий и добре видимий. 

Для того, щоб скачати малюнки, слід натиснути праву кнопку миші та вибрати опцію "зберегти картинку".

Заняття 10. Конструктивчики

Заняття 9. Скільки способів

Заняття 8. Дужки і знаки

Заняття 7. Розрізалки

Заняття 6. Двома способами

Заняття 5. Задачі на шахівниці

Заняття 4. Ребуси

Заняття 3. Ефект плюс-мінус один

Заняття 2. Головоломка Кен-Кен

Заняття 1. Вступ 

SchOlPhys

В рамках проекту Малий академічний університет з 01 квітня 2019 на Фізичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка за сприяння Київського академічного університету та Математичного гуртка "КВАНТА" почав працювати Гурток з фізики для учнів 7 та 8 класів.

MudraKAU 2

Вже другий рік поспіль Київський академічний університет бере участь в проекті "Мудрамакітра" в рамках літніого фізико-математичного табору для школярів 7-10 класів та курує фізичне відділення.

Телеграм канал Науковий клуб "МудраМакітра"(приєднатися)

 

Задача 1. У Кая є крижана платівка у формі "куточка" (див. малюнок). Снігова Королева зажадала від Кая розрізати її на чотири рівні частини. Як йому це зробити? Заняття 7. Розрізалки 1

 Задача 2. Легко можна розрізати квадрат на два рівних трикутника або два рівних чотирикутника. А як розрізати квадрат на два рівних п'ятикутника або два рівних шестикутника?

Задача 3. Розріжте фігури, зображені на малюнках, на дві рівні частини.

Заняття 7. Розрізалки 2 Заняття 7. Розрізалки 3Заняття 7. Розрізалки 4

Задача 4. Розріжте цю форму (див. малюнок) на три рівних фігури. Заняття 7. Розрізалки 5

Задача 5. Потрібно розрізати по клітинках зображену на малюнку фігуру на кілька рівних частин. Скільки частин може статися? Заняття 7. Розрізалки 6

Задача 6. Розділіть коло трьома прямолінійними розрізами на: а) 4 частини; б) 5 частин; в) 6 частин; г) 7 частин.

Задача 7. Розріжте фігуру з вирізаним квадратиком на дві однакові частини, з яких можна скласти другу фігуру. Частини дозволяється і повертати, і перевертати. Заняття 7. Розрізалки 7