Рис к задаче 1До нас звернулася дівчинка Варя із Одеси, яка навчається в другому класі і дуже цікавиться математикою. Вона попросила скласти для неї цікаві задачі з математики, які б вона могла вирішувати вдома самостійно, або разом із батьками. Ми намагаємося виконати це прохання Варі і будемо підбирати послідовний цикл цікавих задач, аби вона могла далі тренувати свої здібності точного і логічного мислення. Можливо, цей курс буде корисним для інших дітлахів, які цікавляться математикою. Тому ми вирішили по мірі складання текстів таких задач розміщувати їх на нашому сайті. Можливо, іншим хлопчикам та дівчатам буде цікаво їх розв'язувати і надсилати нам їхні розв'язки.

Для зручності ми створили форму, за допомогою якої можна подавати ваші розв'язки. Ми будемо відповідати тільки на ті розв'язки, які матимуть обґрунтування. Робота має бути відсканована та надіслана за допомогою цієї форми в одному файлі pdf. Це можна зробити, наприклад, за допомогою сервісу pdfjoiner.com. Назва файлу має починатся з Вашого прізвища. Для оформлення роботи бажано використовувати чорну або темно синю пасту, аби текст, який Ви напишите, був розбірливий и добре видимий. 

Для того, щоб скачати малюнки, слід натиснути праву кнопку миші та вибрати опцію "зберегти картинку".

Заняття 10. Конструктивчики

Заняття 9. Скільки способів

Заняття 8. Дужки і знаки

Заняття 7. Розрізалки

Заняття 6. Двома способами

Заняття 5. Задачі на шахівниці

Заняття 4. Ребуси

Заняття 3. Ефект плюс-мінус один

Заняття 2. Головоломка Кен-Кен

Заняття 1. Вступ 

SchOlPhys

В рамках проекту Малий академічний університет з 01 квітня 2019 на Фізичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка за сприяння Київського академічного університету та Математичного гуртка "КВАНТА" почав працювати Гурток з фізики для учнів 7 та 8 класів.

MudraKAU 2

Вже другий рік поспіль Київський академічний університет бере участь в проекті "Мудрамакітра" в рамках літніого фізико-математичного табору для школярів 7-10 класів та курує фізичне відділення.

Телеграм канал Науковий клуб "МудраМакітра"(приєднатися)

 

Задача 1. На малюнку зображено невірна рівність, що складена з сірників. Перекладіть один сірник так, щоб рівність стала вірною. (Існує кілька рішень.) Заняття 4. Ребуси 1

Задача 2. З дванадцяти сірників складено ім'я "ТОЛЯ". Перекладіть один сірник так, щоб вийшло жіноче ім'я. Заняття 4. Ребуси 2

Задача 3. Буратіно правильно вирішив приклад, але забруднив свій зошит. За кожною плямою ховається одна і та ж цифра, відмінна від нуля. Знайдіть цю цифру. Заняття 4. Ребуси 3

Задача 4. Сім дев'яток виписали поспіль: 9 9 9 9 9 9 9. Поставте між деякими з них знаки «+» або «-», щоб отриманий вираз дорівнював 1989.

Задача 5. Дівчинка замінила кожну букву в своєму імені її номером у російському алфавіті. Вийшло число 2011533. Як її звати?

Задача 6. Сьогодні 17.02.2008. Наташа помітила, що в записі цієї дати сума перших чотирьох чисел дорівнює сумі останніх чотирьох. Коли в цьому році такий збіг трапиться в останній раз?

Задача 7. У запису 1*2*4*8*16*32*64 = 27 замість знаків ''*'' поставте знаки ''+'' або ''-'' так, щоб рівність стала вірною.

Задача 8. До деякого числа додали його суму цифр і отримали 2014. Наведіть приклад такого числа.

Задача 9. Вирішіть числовий ребус АААА-ВВВ + СС-К = 1234 (різним буквах відповідають різні цифри, а однаковим однакові).

Задача 10. Розшифруйте ребус, зображений на схемі. Заняття 4. Ребуси 4

Задача 11. Чи може бути вірною рівність К х О х Т = У х Ч х Ё х Н х Ы х Й якщо в нього замість букв підставити цифри від 1 до 9? Різним буквах відповідають різні цифри.

Задача 12. Розшифруйте числовий ребус - систему (різним буквах відповідають різні цифри, а однаковим - однакові). Заняття 4. Ребуси 5

Задача 13. Розшифруйте ребус:  АХ×УХ = 2001.

Задача 14. Розшифруйте ребус Заняття 4. Ребуси 6

Задача 15. Замініть знаки питання відповідним числом: Заняття 4. Ребуси 7