Рис к задаче 1До нас звернулася дівчинка Варя із Одеси, яка навчається в другому класі і дуже цікавиться математикою. Вона попросила скласти для неї цікаві задачі з математики, які б вона могла вирішувати вдома самостійно, або разом із батьками. Ми намагаємося виконати це прохання Варі і будемо підбирати послідовний цикл цікавих задач, аби вона могла далі тренувати свої здібності точного і логічного мислення. Можливо, цей курс буде корисним для інших дітлахів, які цікавляться математикою. Тому ми вирішили по мірі складання текстів таких задач розміщувати їх на нашому сайті. Можливо, іншим хлопчикам та дівчатам буде цікаво їх розв'язувати і надсилати нам їхні розв'язки.

Для зручності ми створили форму, за допомогою якої можна подавати ваші розв'язки. Ми будемо відповідати тільки на ті розв'язки, які матимуть обґрунтування. Робота має бути відсканована та надіслана за допомогою цієї форми в одному файлі pdf. Це можна зробити, наприклад, за допомогою сервісу pdfjoiner.com. Назва файлу має починатся з Вашого прізвища. Для оформлення роботи бажано використовувати чорну або темно синю пасту, аби текст, який Ви напишите, був розбірливий и добре видимий. 

Для того, щоб скачати малюнки, слід натиснути праву кнопку миші та вибрати опцію "зберегти картинку".

Заняття 10. Конструктивчики

Заняття 9. Скільки способів

Заняття 8. Дужки і знаки

Заняття 7. Розрізалки

Заняття 6. Двома способами

Заняття 5. Задачі на шахівниці

Заняття 4. Ребуси

Заняття 3. Ефект плюс-мінус один

Заняття 2. Головоломка Кен-Кен

Заняття 1. Вступ 

SchOlPhys

В рамках проекту Малий академічний університет з 01 квітня 2019 на Фізичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка за сприяння Київського академічного університету та Математичного гуртка "КВАНТА" почав працювати Гурток з фізики для учнів 7 та 8 класів.

MudraKAU 2

Вже другий рік поспіль Київський академічний університет бере участь в проекті "Мудрамакітра" в рамках літніого фізико-математичного табору для школярів 7-10 класів та курує фізичне відділення.

Телеграм канал Науковий клуб "МудраМакітра"(приєднатися)

 

Ефект плюс-мінус один

  1. Колоду розпиляли на 6 частин. Скільки було зроблено розпилів?

  2. Зайці пилять колоду. Вони зробили 10 розпилів. Скільки вийшло чурбачків?

  3. В ряд записані числа: 15, 16, 17, ..., 29, 30. Скільки їх усього?

  4. В ряд висадили 25 яблунь з інтервалом в 2 метри. Яка відстань між першою яблунею і останньої?

  5. Скільки всього є двозначних чисел?

  6. Канікули почалися 2 липня, а закінчилися 29 серпня. Скільки днів усього тривали канікули?

  7. На парту виклали 12 рахункових паличок. Скільки між ними проміжків? Те ж питання для 17 паличок. Для 117.

  8. Дана послідовність 1-2-1-2-1-2- ... -1-2-1-2-1. Всього між цифрами розставлено 2018 мінусів. Скільки написано одиничок і скільки двійок?

  9. Варя пообіцяла мамі, що прочитає ще тільки 50 сторінок коміксів - і буде вчити математику. Прочитавши 50-ю, 51-ю, 52-ю, ..., 100-ю сторінку, Варя чесно взялася за уроки, проте мама все одно дорікнула їй за недотримане слово. Чи права мама? Поясніть свою відповідь.

  10. У Варі є три палички, кожна довжиною 50 сантиметрів. Вона хоче розпиляти їх так, аби вийшло 15 паличок довжиною по 10 сантиметрів. Скільки розпилів їй доведеться зробити?

  11. З першого поверху на другий всього 30 сходинок. Скільки сходинок треба пройти, аби потрапити з першого поверху на четвертий? А на шостий?

  12. Ліфт піднімається з першого поверху на третій за 6 секунд. За якийсь час він підніметься з першого поверху на дев'ятий?

  13. На кожній перерві першокласниця Варя з'їдає по цукерці. За тиждень (з понеділка по суботу) було 30 уроків. Скільки усього цукерок з'їла Варвара?

  14. Які 500 натуральних чисел, що йдуть підряд, потрібно виписати Варі, аби загалом було виписано 2018 цифр?

  15. Двоє людей побудували паркани довжиною по 100 м. Через кожен 1 метр ставили стовп. Виявилося, що один використовував стовпів менше, ніж інший. Як це могло бути?

  16. Зайці розпиляли кілька колод. Вони зробили 10 розпилів і отримали 12 чурбанів. Скільки колод вони розпиляли?

  17. 12-метрову колоду розпиляли на 3-метрові чурбани за 12 хвилин. А за скільки часу 12-метрову колоду можна розпиляти на 1-метрові чурбани?

  18. Скільки разів хвилинна стрілка обжене годинну в проміжок часу від однієї секунди після півночі до однієї секунди до полудня?