Київський академічний університет 
Малий академічний університет КАУ та МАН
Науково-дослідницька школа «Базис»

Семінари для вчителів


Семінар для вчителів фізики IV

Тема: Гідродинаміка в шкільному курсі фізики: неправильна тема?
Лектор: вчитель фізики школи "Базис" Триліс Олександр
Дата: 7 лютого 2020 р., 18.00.
Місце проведення: Інститут математики НАН України, вулиця Терещенківська, 3

На черговому семінарі для вчителів від Олександра Триліса (вчителя фізики школи "Базис") будуть обговорюватися питання аерогідродинаміки (фактично - гідродинаміки) в межах шкільного курсу фізики. Зокрема, межі застосування рівняння Бернулі (порожня множина?) та хибність багатьох поширених міркувань на основі цього рівняння. Замість рівняння Бернулі буде запропонована велика кількість яскравих ефектів для якісного обговорення з учнями, та, для любителів порахувати, - деякі кількісні співвідношення, які можуть стати основою задач шкільного рівня.

Деталі


Семінар для вчителів фізики III

Тема: Радість контрольної роботи
Лектор: вчитель фізики школи "Базис" Триліс Олександр
Дата: 7 грудня 2019 р., 17-00.
Місце проведення: Інститут математики НАН України, вул.Терещенківська 3, ауд. 219

На семінарі будуть розглянуті різноманітні форми контролю успішності учнів. Зокрема, як побачити зростання творчих та дослідницьких якостей учнів, як зменшити стрес та негативні емоції під час контрольної, як зробити контрольну роботу цікавою пригодою, а не нудним та болісним процесом викриття недоліків.

Деталі


Семінар для вчителів фізики II

Тема: Про вчителювання "з людським обличчям" (педагогічний семінар для студентів-фізиків)
Лектор: О.В. Триліс (заслужений вчитель України)
Дата: 21 грудня 2019 р., 12-00.
Місце проведення: фізичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченко, ауд. 209

Про вчителювання "з людським обличчям": Як знайти своїх учнів? Як заробляти гроші, достатні для життя? Які таланти потрібні, щоб бути вчителем? Як вдосконалюватися? Які перспективи є в молодого вчителя - такі, що дозволять з ентузіазмом планувати своє майбутнє? Про ці та інші питання - на основі власного досвіду, в режимі діалогу.

Деталі


Семінар для вчителів фізики I

Тема: Експериментальні задачі на уроках фізики
Лектор: О.В. Триліс (заслужений вчитель України)
Дата: 31 жовтня 2019 р., 13-00.
Місце проведення: Інституті металофізики ім В.Г.Курдюмова НАН України, Зала засідань Вченої ради

На семінарі буде показана можливість впровадження практичних, експериментальних, дослідницьких задач на звичайних шкільних уроках: при вивченні нового матеріалу, при закріпленні, на контрольних роботах. Будуть обговорені проблеми, які виникають при: переповнених та слабко мотивованих класах, нестачі обладнання, відсутності лаборанта, нестачі часу на підготовку. На семінар запрошуються вчителі фізики, студенти, що планують працювати вчителями, викладачі позаурочних гуртків фізико-математичного спрямування.

Деталі

Cool Maphens logo 42019/2020 навчального року Київський Академічний Університет проводить Комплексну олімпіаду КАУ 2020 CoOL MaPhEnS-2020 (Complex OLympiad in Mathematics, Physics and Engineering for high Schoolers)

Деталі за посиланням

MudraKAU 2

Вже другий рік поспіль Київський академічний університет бере участь в проекті "Мудрамакітра" в рамках літніого фізико-математичного табору для школярів 7-10 класів та курує фізичне відділення.

 

KAU MAU bigДАО-Математики КАУ поділяється на систему "поясів", тобто рівнів знань, які може опанувати будь-яка людина, яка цікавиться математикою. Ми намагалися систематизувати математичні знання таким чином, аби послідовне оволодіння різними математичними техніками та способами мислення дозволили сформувати цілісний математичний світогляд від початкової школи до кадидатського екзамену з математики за вибраним математичним фахом. Ця система знань буде наповнюватися послідовно. Ми сподіваємося, що наша робота буде корисною і принесе задоволення усім, хто хоче навчитися думати самостійно.

 

  1 Білий 

 0 Блакитний

  π Зелений  

  φ Жовтий

  е Теракотовий

  ì Червоний

SchOlPhys

В рамках проекту Малий академічний університет з 01 квітня 2019 на Фізичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка за сприяння Київського академічного університету та Математичного гуртка "КВАНТА" почав працювати Гурток з фізики для учнів 7 та 8 класів.