Долучитись до науково-освітнього процесу КАУ краще зі школи. Малий академічний університет (МАУ, спільний підрозділ КАУ та МАН), може стати першим шансом для молодих людей спробувати себе у науковій роботі та вирішити чи дійсно вони хочуть та можуть присвятити своє життя науковим дослідженням. Форми участі в МАУ можуть бути різними: Заочна школа, Науково-освітній центр, Школи та Олімпіади. Також в рамках МАУ ми розпочинаємо два нові проекти: для наймолодших школярів - Задачі для Варі, а для більш дорослих, починаючи з 5-го класу загально-освітньої школи - проект Фізико-математичний мінімум КАУ.

Заочна школа МАУ побудована на основі та за принципами Української заочної фізико-технічної школи (УЗФТШ), що функціонували при КВ МФТІ, а потім при ФТННЦ, з 1985 р. Заочна школа надає можливість талановитим школярам з усіх куточків України реалізувати свої здібності надаючи їм доступ до якісної фізико-математичної доуніверситетської підготовки. Прийом до заочної школи відбувається навесні кожного року за результатами виконання вступного завдання з фізики, математики та інформатики. 

Науково-освітній центр працює при Інституті теоретичної фізики ім. М.М.Боголюбова НАН України з 2001 р. та представляє очну форму факультативної освіти для школярів. Центр опікується позашкільною та позауніверситетською науковою освітою, організовує факультативне навчання школярів, проводить експериментальні олімпіади та літні й зимові школи. 

Бакалаврський рівень підготовки студенти КАУ проходитимуть виділеними потоками на фізичному факультеті, факультеті радіофізики електроніки та компютерних систем та механіко-математичному факультетах КНУ.

Групи бакалаврів КАУ формуються зі студентів з найвищим рейтингом, що (1) подали документи з позначкою "КАУ" до приймальних комісій відповідних факультетів КНУ, та (2) вступили на 1 курс цих факультетів за загальними правилами.

Студенти КАУ вчитимуться за спеціальними освітніми програмами та, починаючи з 1 курсу, зможуть відвідувати факультативні лекції на базових кафедрах КАУ, а з 3-го курсу розподілятимуться на базові кафедри і залучатимуться до наукових досліджень, що проводять Центри досліджень КАУ. Після закінчення бакалаврської підготовки вони отримують диплом бакалавра КНУ імені Тараса Шевченка та можливість вступити до магістратури КАУ.  

Кафедра математики КАУ при Інституті математики НАН України вже проводить курси для усіх охочих, у тому числі для студентів, які навчаються на бакалавра в університетах м. Києва.

Весняний семестр - 2018 (для студентів, що навчаються на бакалавра):
Курс лекцій д.ф.-м.н. С.І. Максименка "Диференціальна топологія"                   Відео
Курс лекцій д.ф.-м.н. В.В. Любашенка "Теорія нескінченність-категорій"           Відео

Більш детальну інформацію про інші курси та поточний розклад занять можна знайти за посиланням.

КАУ повністю забезпечує підготовку фахівців і професіоналів за 7-9 рівнями Національної рамки кваліфікацій (НРК): магістрів, докторів філософії та докторів наук, на кафедрах КАУ при ключових інститутах НАН України, що працюють у галузях точних та природничих наук.

Набір магістрів на кафедри проводиться згідно до результатів вступних іспитів, співбесіди та попередньої наукової роботи абітурієнтів. Програма іспитів базується на навчальних програмах бакалаврату КАУ. Кандидати на магістерську програму повинні отримати ступінь бакалавра в області точних або природничих наук в українському університеті, або закордонну ступінь того ж рівня.

Залучення додаткових студентів до магістратури КАУ відбувається шляхом розширення ЗФТШ на бакалаврський рівень та шляхом факультативної роботи з бакалаврами обласних університетів за науковими напрямами базових кафедр: школи-семінари, «інтенсиви», та ін.

До складу КАУ входять спеціалізовані кафедри базових інститутів НАНУ, що працюють у галузях точних або природничих наук. Наразі до складу КАУ входять сім кафедр:
1.   Кафедра прикладної фізики та наноматеріалів (базується в Інституті металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України),
2.   Кафедра фундаментальних проблем загальної та прикладної фізики (в Інституті фізики НАН України),
3.   Кафедра прикладної фізики та матеріалознавства (в Інституті електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України),
4.   Кафедра біофізики і молекулярної фізіології (в Інституті фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України),
5.   Кафедра теоретичної кібернетики та методів оптимального управління (в Інституті кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України),
6.   Кафедра теоретичної та математичної фізики (в Інституті теоретичної фізики ім. М.М.Боголюбова НАН України),
7.   Кафедра математики (в Інституті математики НАН України).
 

magi dropПроцес реформування ФТННЦ в КАУ ще триває, тому цього року ми обмежені обсягом держзамовлення НАН України на підготовку фахівців за ступенем вищої освіти маґістр, що складає загалом 35 осіб та розподіляється по чотирьом спеціальностям:

104      фізика та астрономія

105      прикладна фізика та наноматеріали

122      комп’ютерні науки та інформаційні технології

132      матеріалознавство

Таким чином, ми оголошуємо набір магістрів до ФТННЦ, які після завершення процесу реформування стануть студентами Київського академічного університету, що гарантовано відповідними розпорядженням Кабміну та спільним наказом МОН та НАН України.

 

 magi dropДля вступу до КАУ (ФТННЦ) в 2017 році за ступенем маґістра необхідно особисто подати до Приймальної комісії:

  • Заяву;
  • Копію диплому бакалавра та додатку до диплому;
  • Копію паспорта (1-ї та 2-ї сторінок);
  • Копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
  • 4 фотокартки розміром 3х4 см.

 

magi dropПриймальна комісія працює за адресою:

бул. Вернадського 36, Київ 03142, кімната 1401 (14 поверх)

з понеділка до п'ятниці – з 9:00 до 17:00

тел.: 044 4229564

у вихідні дні довідки за тел.: 095 0104594, 068 3535040

Копії документів можна надіслати також на адреси:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

magi dropЕтапи вступної кампанії

Прийом заяв і документів:                                             17.07 – 27.07

Проведення вступних випробувань:                        28.07 – 01.08

Оприлюднення рейтингового списку вступників:         03.08

Зарахування вступників за державним замовленням: 07.08

Дозарахування (за наявності вакантних місць):           до 05.09

 

Вступні випробування складаються з іспиту з англійської та співбесіди зі спеціальності за розкладом:

28.07, 12:00 - біофізика (для спеціалізація "біофізика", в Інституті фізіології, вул. Богомольця 4, ауд. 214 висотного корпусу)

31.07, 10:00 - англійська (Інститут металофізики, бул. Вернадського 36, ауд. 308 лаб. корпусу)

01.08, 10:00 - фізика  (Інститут металофізики, бул. Вернадського 36, ауд. 308 лаб. корпусу)

01.08, 10:30 - комп’ютерні науки (ІПММС, просп. Глушкова, 42, к. №517)

Програми вступних випробувань з фізики (спеціальності "фізика і астрономія", "прикладна фізика і наноматеріали" та "матеріалознавство"), біофізики (спеціальність "прикладна фізика і наноматеріали", спеціалізація "біофізика"), та комп’ютерних наук (спеціальність "комп’ютерні науки та інформаційні технології").

Долучитись до науково-освітнього процесу КАУ краще зі школи. Малий академічний університет (МАУ, спільний підрозділ КАУ та МАН), може стати першим шансом для молодих людей спробувати себе у науковій роботі та вирішити чи дійсно вони хочуть та можуть присвятити своє життя науковим дослідженням. Форми участі в МАУ можуть бути різними: Заочна школа, Науково-освітній центр, Школи та Олімпіади. Також в рамках МАУ ми розпочинаємо два нові проекти: для наймолодших школярів - Задачі для Варі, а для більш дорослих, починаючи з 5-го класу загально-освітньої школи - проект Фізико-математичний мінімум КАУ.