KAUTSNUK

Хочете отримати найкращу базову фізико-математичну освіту та досвід сучасних наукових досліджень міжнародного рівня у поєднанні з найсучаснішими комп'ютерними технологіями? Тоді долучайтесь до бакалаврів КАУ, що проходять підготовку в спеціальних академічних групах на базі фізичного, механіко-математичного факультетів та факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем Київського національного університету імені Тараса Шевченка (КНУТШ), відповідно до договору між НАН України та КНУТШ. Студентам, що навчаються в цих спецгрупах КАУ, на 1-3 курсах читаються факультативи з додаткових глав лінійної алгебри, диференціальної геометрії, інших розділів математики, класичної механіки, теорії поля, квантової механіки, квантової теорії поля, фізики конденсованого стану та надпровідності на відповідних кафедрах.

Особливість Вступної компанії 2019 -- спецгрупа кафедри математики КАУ (базовий інститут кафедри -- Інститут математики НАН України) на механіко-математичному факультеті КНУ імені Тараса Шевченко буде формуватися при подачі документів в приймальну комісію механіко-математичного факультету. Аби стати кандидатом до групи КАУ необхідно мати не менше 192 бала з математики (ЗНО) та записатися в групу в приймальній комісії. З питань запису в цю групу звертатися до Шадури Віталія Миколайовича, заступника директора КАУ з освітньо-наукової роботи, моб. 068 353 5040.

Набір бакалаврів КАУ на фізичний факультет КНУ імені Тараса Шевченка в 2020 році буде проведено в спецгруппу КАУ, яка буде формуватися при подачі документів в приймальну комісію фізичного факультету. Студенти які поступили на цю групу навчаються на 1-3 курсах в групі 5-б фізичного факультету, і з третього курсу можуть за вибором спеціалізуватися (навчатися за відповідними освітньо-науковими програмами) з теоретичної та математичної фізики в Інституті теоретичної фізики ім. М.М.Боголюбова НАН України, з нейрофізики – в Інституті фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України та з фізики та інформатики навколишнього середовища – в Інституті проблем математичних машин та систем НАН України та Інституті космічних досліджень НАН України. При цьому, є домовленість суттєво збільшувати у цих програмах частку курсів вільного вибору, зокрема на факультативній основі, що поєднують науку про данні, машинне навчання та їх застосування у зазначених наукових напрямах.

Аби стати кандидатом до групи КАУ необхідно мати не менше 184 балів з фізики (ЗНО) та записатися в групу КАУ в приймальній комісії фізичного факультету.

З питань запису в цю групу звертатися до Шадури Віталія Миколайовича, заступника директора КАУ з освітньо-наукової роботи, моб. 068 353 5040.

Основними принципами освітньої діяльності КАУ є навчання через дослідження та індивідуальний підхід. Останній полягає у закріплені кожного студента КАУ за науковим керівником за вибраним напрямом досліджень, який здійснює супровід навчання та дослідницької роботи студента: допомагає сформувати персональний навчальний план та вибудувати план наукової кар’єри у відповідності до персональних вподобань, здібностей та особливостей розвитку світової науки.

КАУ було створено у 2016 році  при реформуванні Фізико-технічного навчально-наукового центру (ФТННЦ) НАН України, відомого раніше як Київське відділення МФТІ, що здійснював підготовку українських науковців за "системою фізтеху" з 1978 року. До 2016 року підготовка бакалаврів ФТННЦ здійснювалась МФТІ, а після 2016 року бакалаври КАУ готуються Київським національним університетом імені Тараса Шевченка.

"Система фізтеху" - це одна з найефективніших реалізацій ідеї дослідницького університету, що базується на поєднанні високоякісної освіти з індивідуальним залученням студентів на ранніх стадіях їхнього навчання до науково-дослідної та інноваційної діяльності в "базових" наукових установах (найвідоміші приклади: Caltech та MIT у США, EPFL та ETH у Швейцарії).

Кожному абітурієнту, що зацікавлений в успішній науковій кар’єрі та бажає вступити до КНУТШ у рамках цільового набору КАУ ми радимо якнайшвидше зареєструватись у базі абітурієнтів та студентів КАУ. Наступним кроком ми допоможемо визначитись з напрямом навчання та майбутніх досліджень та обрати факультет та освітню програму. Подальший набір до магістратури КАУ здійснюється переважно за персональними запрошеннями та з випускників спеціальних академічних груп. 

За додатковою інформацією для вступу на перший курс бакалаврату КНУШТ до спеціальних академічних груп КАУ з фізичних спеціальностей звертатися до заст. директора КАУ з освітньо-наукової роботи Віталія Миколайовича Шадури (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., 068-3535040), з математики до заст. директора Інституту математики НАН України Олександри Вікторівни Антонюк (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., 097-9654090), з біофізики до Нани Володимирівни Войтенко, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., +38 044 2562049, +38 050 3532434 (моб. та вайбер)) та з фізики та інформатики навколишнього середовища до Івана Васильовича Ковальця, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або через загальну електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Долучайтесь до друзів КАУ на facebook.com/academuniver та www.instagram.com/phystechkau 


Якщо ви бачите в Науці своє покликання, чи просто думали колись про наукову кар’єру, а чи ще не думали, зате любите вирішувати цікаві фундаментальні чи прикладні завдання, то вам варто не гаяти часу, а вступати до Київського академічного університету (КАУ).

КАУ — це дослідницький університет нового типу, орієнтований на залучення студентів до найсучасніших наукових досліджень світового рівня. КАУ — це державна наукова установа подвійного підпорядкування НАН України й МОН, створена розпорядженням Кабінету міністрів України шляхом реорганізації Фізико-технічного навчально-наукового центру НАН України (ФТННЦ; 1997-2018), раніше відомого як Київське відділення МФТІ (1978-1997).

Якщо коротко, то КАУ — це:

 • найсучасніша високоякісна наукова освіта з “перших джерел”;
 • “learning by doing research" — миттєве залучення студентів до науково-дослідної роботи, що забезпечує ранній старт наукової кар’єри;
 • індивідуальний підхід до кожного студента — персональний супровід наукового керівника, якого студент може вільно обрати серед науковців, які активно працюють у провідних українських/міжнародних дослідницьких лабораторіях;
 • природня інтеграція до міжнародного дослідницького простору через спільні міжнародні проєкти й систему закордонних стажувань;
 • дуальна освіта в R&D відділах наукоємних і ІТ компаній;
 • можливість поєднати роботу в академічному стартапі з роботою над магістерським проєктом.

Особливості навчання в КАУ:

Магістранти КАУ, вже з першого семестру навчання, починають проводити наукові дослідження під керівництвом провідних вчених базових академічних інститутів. Вступники, після зарахування на кафедри КАУ, починають обирати своїх наукових керівників, які пропонують їм теми магістерських проєктів (теми магістерських проєктів наведені в таблиці). Також, студенти  можуть обирати наукових керівників з R&D відділів наукоємних компаній. Очікується, що зараховані до КАУ студенти мають обрати наукових керівників до 10 вересня. З приводу вступних іспитів та вибору тем магістерських проєктів, студенти можуть задавати питання відповідальним за роботу зі студентами з відповідних ОНП (контакти відповідальних приведені в таблиці). Після першої зимової сесії, студенти, якщо їх наукові інтереси змінилися, можуть змінити тему магістерського проєкту. 

За проведення наукових досліджень в лабораторіях, студенти отримують по 6 кредитів в кожному семестрі протягом першого року навчання. Протягом другого року, навчання повністю проходить в лабораторіях і студенти доповідають результати своєї роботи на регулярних кафедральних семінарах з наукових досліджень. На цих семінарах студенти регулярно виступають протягом першого та другого року навчання з доповідями про проведення ними досліджень (або доповідають реферати з наукової літератури за цікавою для них темою). Семінар  з наукових досліджень  включено в освітньо-наукові програми всіх спеціальностей (кожного семестру робота студента на семінарі оцінюється диференційованим заліком).


Магістратура КАУ – це можливість не тільки поринути з головою у науку, а й застосувати навички інноваційної діяльності в повсякденному житті і професійній сфері. Завдяки Інноваційному центру (https://kau.org.ua/centers/innovation) – структурному підрозділу КАУ – ви отримаєте нагоду поєднати навчання зі практикою у стартапі!

Підготовка магістрів КАУ, фахівців найвищої кваліфікації, здійснюється за трьома спеціальностями (і відповідними освітньо-науковими програмами, що пройшли акредитацію) та двома новими спеціальностями (які пройдуть першу акредитацію у 2023-му році) при провідних інститутах НАН України:

Для подальшої інформації стежте за оновленнями.


Зацікавилися? То обов'язково приходьте дізнатись більше. Передусім, ми допоможемо вам обрати цікавий напрям досліджень і наукового керівника. Чи підходить вам КАУ, стає зрозуміло під час фахової співбесіди. Щоб назначити час зустрічі (співбесіди) — пишіть на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. чи телефонуйте за наведеними на сайті kau.org.ua номерами. Ті, хто проживає не в Києві, можуть провести співбесіду дистанційно. Для всіх студентів із інших міст надаємо місця в гуртожитку НАН України (див. на Google Maps)

Правила вступу до магістратури КАУ й дати вступної кампанії

Як вступити до КАУ раніше? див. Бакалаври КАУ та Малий академічний університет.

Детальніше про КАУ —  на сайті kau.org.ua, на офіційній сторінці у Facebook: @academuniver, чи в окремих публікаціях:

senenko siteua tyzhdenua kordyuk2 Visnyk

 

Накази про зарахування до магістратури КАУ в 2021 році:


КАУ -- це дослідницький університет нового типу ...(детальніше тут)


magi drop Київський академічний університет у 2021 році оголошує набір у магістратуру за наступними спеціальностями та освітніми програмами:

Спеціальність Освітня програма Базові наукові установи Сертифікат про акредитацію
091 Біологія Молекулярна фізіологія та біофізика (дисципліни) Кафедра Молекулярної фізіології та біофізики
в Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
(магістерські проєкти)
Відповідальний: Нана Войтенко, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Перша акредитація відбудеться в 2023-му році
Молекулярна біологія та біотехнологія (дисципліни) Кафедра молекулярної біології та біотехнології в Інституті молекулярної біології і генетики НАН України
(магістерські проєкти)
Відповідальний: Оксана Півень, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Перша акредитація відбудеться в 2023-му році
104 Фізика та астрономія Фізика та астрономія (дисципліни)
Кафедра загальної та прикладної фізики
в Інституті фізики НАН України
(магістерські проєкти)
Відповідальний: Анатолій Негрійко, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
сертифікат УД № 11011642, дійсний до 1 липня 2024 р.
Кафедра теоретичної та математичної фізики
в Інституті теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України
(магістерські проєкти)
Відповідальний: Микола Іоргов, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
105 Прикладна фізика та наноматеріали Прикладна фізика та наноматеріали (дисципліни)
Кафедра прикладної фізики та наноматеріалів
в Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України
(магістерські проєкти при Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України)
(для цієї ОНП базовими академічними інститутами також є  Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України та Інститут сцинтиляційних матеріалів НАН України)
(магістерські проєкти при Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України)
Відповідальний: Євген Лень, 067 2306016, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
сертифікат УД № 11011643, дійсний до 1 липня 2024 р.
111 Математика Математика (дисципліни) Кафедра математики
в Інституті математики НАН України
(магістерські проєкти)
Відповідальний: Сергій Максименко, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Перша акредитація відбудеться в 2023-му році
122 Комп’ютерні науки Комп'ютерні науки (дисципліни) Кафедра теоретичної кібернетики та методів оптимального управління
в Інституті кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України
(магістерські проєкти)
Відповідальний: Володимир Петрухін, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
сертифікат УД № 11011644, дійсний до 1 липня 2024 р.
Кафедра математики
в Інституті математики НАН України / Інститут проблем математичних машин і систем НАН України
(магістерські проєкти)
Відповідальний: Віталій Василик, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

З усіма питаннями стосовно вступної кампанії та особливостей навчання в КАУ можна звертатись до Олксандра Кордюка, 095 0104594 (моб., телеграм та вайбер) / Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. / Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., або до відповідальних за вступну компанію по кафедрам, контакти яких наведено в таблиці. 

Всі формальні деталі викладено у Правилах прийому до КАУ у 2021 році.

Ключові дати:

 • З 11.05.2021 по 03.06.2021 – Реєстрація вступників для складання єдиного вступного іспиту з іноземної мови. Інструкція.
 • 30.06.2021 – Основна сесія єдиного вступного іспиту. Деталі на сайті УЦОЯО.
 • З 01.07.2021 – Реєстрація електронних кабінетів вступників, завантаження необхідних документів. Відео-інструкція з реєстрації кабінетів.
 • З 15.07.2021 по 23.07.2021 – Прийом заяв та документів для осіб, які вступають на основі ЄВІ. Зауважте, що вступники для здобуття ступеня магістра подають заяви тільки в електронній формі.
 • З 19.07.2021 по 30.07.2021 – Фахові вступні випробування.
  Детальний розклад фахових вступних випробувань знаходиться за посиланням
 • 12.08.2021 – Наказ про зарахування за державним замовленням. Скан-копія.

Програми вступних випробувань:

Зауважте, що основним принципом КАУ є “навчання через дослідження",

що передбачає домінанту науково-дослідної роботи та індивідуальний підхід до кожного студента. Ми радимо майбутнім студентам починати з пошуку цікавої теми досліджень і хорошого наукового керівника. Тому запрошуємо всіх зацікавлених завітати до наших кафедр, де вам зможуть підказати який напрям обрати, виходячи з досвіду вашої попередньої роботи. Також, якщо ви ще не визначились зі спеціальністю, чи щоб краще зрозуміти особливості навчання в КАУ та перспективи своєї наукової кар'єри -- вільно звертайтеся до нас за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., або телефонуйте +380 95 0104594 (можна також у телеграм чи вайбер).

Більш детально, чому Вам варто вступати до магістратури КАУ...

Також іногороднім студентам надаються місця у нещодавно відремонтованому гуртожитку НАН України (Google Maps).

Приймальна комісія працює за адресою:

бул. Вернадського 36, Київ 03142
з понеділка до п'ятниці – з 9:00 до 17:00
тел.: 044 4243025

у вихідні дні довідки за тел.: 095 0104594 (також телеграм та вайбер), 068 3535040

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

КАУ на GoogleMaps чи детальніше: http://kau.org.ua/contacts/location

onGmap

Кому це має бути цікаво?

Тим, хто має хист до наукових досліджень та бажання займатись наукою, але (помилково) вважає, що це бажання важко реалізувати у сучасних умовах

КАУ це:

formula KAU

RE:  Research Education – реально дослідницький університет де викладають виключно знані в світі науковці (з-поміж яких чимало наших випускників), що провадять активні дослідження на міжнародному рівні і де студенти одразу долучаються до цих досліджень.

IC:   International Cooperation – тісні міжнародні зв’язки, що, через спільні проекти, програми стажувань, міжнародні школи та доповіді запрошених науковців, роблять студентів активними учасниками змагань за вирішення найсучасніших наукових проблем і забезпечують їм рівні, у порівнянні з випускниками провідних європейських дослідницьких університетів, можливості побудови наукової кар’єри.

SD: Sustainable Development – університет який активно розвивається, з метою перетворити «відтік мізків» на «циркуляцію мізків», і хоче розвиватися з вашою допомогою. Наразі основними напрямами є: подальший розвиток міжнародних зв’язків, розбудова міждисциплінарних центрів досліджень (Центр науки про дані, Центр квантових технологій…) та відповідних освітніх програм, розвиток дуальної освіти у співпраці з провідними українськими та світовими компаніями, розвиток інноваційних проектів, популяризація науки та робота зі школярами

AC: Alumni Club – це зворотній зв’язок зі студентами та випускниками, що витікає з індивідуального підходу до кожного студента і гарантує, зокрема, довічну підтримку університетом його випускників.


Всіх зацікавлених чекаємо за адресою: Київ, бул. Вернадського 36, адміністративний корпус Інституту металофізики, к. 1401 (14-ий поверх).

Консультації за телефонами: +38 044 4243025 / 4229564 (прийом документів), +38 095 0104594 (Олександр Кордюк), +38 068 3535040 (Віталій Шадура)
та через електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Долучайтесь до друзів КАУ на facebook.com/academuniver