Якщо зображення груп над полем ґрунтовно вивчені, то про зображення напівгруп відомі лише порівняно розрізнені факти. Зокрема, майже нічого не відомо про класифікацію зображень. Природно розпочинати цю роботу з напівгруп, найбільш близьких до груп. Одним з таких класів є 0-прості напівгрупи, які утворюються з груп "роздуванням" та "скрученням". Цю роботу розпочав І.С.Понізовський, який, зокрема, визначив, коли така напівгрупа має лише скінченну кількість нерозкладних комплексних зображень. Постає питання, коли така напівгрупа потрапляє до інших відомих у теорії зображень класів, зокрема, коли вона є ручною. Таке дослідження тісно пов'язане з актуальними розділами сучасної теорії зображень такими, як зображення сагайдаків та впорядкованих множин. Інше важлива задача у цтому напрямку - вивчення модулярних зображень 0-простих напівгруп, тобто зображень над полями додатної характеристики.

Теми магістреських робіт:

1. Криві на гиперболоїді 

2. Зображення 0-простих напівгруп 

ЯблокоУ вересні 2019 продовжив роботу Гурток із фізики для школярів, організований студентами Фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевчента. Гурток працює для учнів 7-9 класів.
Детальніше

"Жінки в математиці" - захід, головними цілями якого є популяризація математики серед дівчат, зменшення гендерного дисбалансу в цій сфері, надання можливості школяркам та студенткам встановити особисті контакти з успішними жінками-математиками. 
Де?Інститут математики НАН України 
Коли? - 20 квітня 2019 року 
Детальніше