ML 1

30.03.2018 Антон Шарипанов, Володимир Калмиков (Інститут проблем математичних машин і систем НАН України)

Тема: "Сегментація експериментальних кривих як реалізацій кусково-гладких функцій, спотворених завадами"

На семінарі розглядалась задача сегментації експериментальних графіків, які є реалізаціями невідомих кусково-гладких функцій, причому реалізації спотворені завадами невідомої природи, тобто неможливо зробити ніякого розумного припущення про їхню природу. Ми вважаємо, що зорове сприйняття найчастіше справляється з подібними завданнями, завдяки феномену змінної роздільної здатності. Метод, алгоритм засновані на тому, що рецептивне поле нейрона представлене як дискретна аналогія околу точки при аналізі безперервності функції. Наведені приклади сегментації реальних об'єктів-кардіограм. Подальший розвиток - сегментація зображень.

Запропоновано новий метод сегментації сигналів, спотворених завадами. На відміну від інших відомих методів, наприклад, методу Канні, априорні дані про завади не використовуються. Сегментація сигналів та півтонових зображень, спотворених завадами, є однією з найстаріших проблем комп'ютерного зору. Але людський зір вирішує це завдання майже незалежно від нашої свідомості. Для зорових нейронів виявлено, що розміри збуджувальних зон рецептивних полів змінюються під час зорового акту, що в кінцевому підсумку означає динамічні зміни роздільної здатності зорової системи, тобто феномен "coarse-to-fine" у живих організмах. Ми припустили, що феномен "coarse-to-fine", тобто декілька різних роздільних здатностей, використовується в системі людського зорового сприйняття для сегментації зображень. Розроблено алгоритм "coarse-to-fine" для сегментації експериментальних графіків. Основна відмінність алгоритму, згаданого вище від інших, полягає в тому, що рішення приймається з урахуванням усіх частинних рішень для всіх використаних роздільних здатностей. Це забезпечує стабільність остаточного рішення. Результати програмної перевірки алгоритму представлені. Очікується, що метод можна розширити до сегментації півтонових зображень.

Повернутись до переліку семінарів


🔊 Абітурієнтам 2022

Факультативи 2022-2023


tel MaksimenkoТелеграм канал присвячений курсам які читались в рамках КАУ починаючи з жовтня 2019 року.

Ютуб канал на якому розміщено багато відеозаписів виступів на математичних конференціях, семінарах, а також біля десяти курсів відео-лекцій з різних розділів математики, зокрема з машинного навчання, загальної та алгебраїчної топології, диференціальної геометрії та теорії груп.


tel math🔸 Математичні семінари 🔹

Студенти кафедри математики створили Telegram-канал для розповсюдження інформації про математичні гуртки / курси лекцій тощо. Ти студент? Аспірант? Або просто хочеш дізнатися чогось нового? Ми раді запросити тебе до нас і тримати в курсі останніх подій.

Приєднуйся: https://t.me/math_sem


Відеолекції курсів 2022


Архів новин Кафедри математики КАУ


 

ЯблокоЗ березня 2019 працює Гурток із фізики для школярів, організований студентами Фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевчента. Гурток працює для учнів 7-9 класів.
Детальніше

"Жінки в математиці" - захід, головними цілями якого є популяризація математики серед дівчат, зменшення гендерного дисбалансу в цій сфері, надання можливості школяркам та студенткам встановити особисті контакти з успішними жінками-математиками. 
Де?Інститут математики НАН України 
Коли? - 20 квітня 2019 року 
Детальніше