ML 102.03.2018 Денис Морозов (Києво-Могилянська академія)

Тема: "p-адичне представлення скінченних автоматів"

У доповіді розглядалось представлення групових автоматів за допомогою автоморфізмів неархімедових метричних просторів та p-адичних функцій. Зокрема було розглянуто застосування цієї техніки до розв'язку питання спряженості для певного класу скінчених автоматів. Неархимедові метричні простори та p-адичні числа мають низку практичних застосувань. Як приклади наведено p-адичні моделі теоретичної фізики, побудова високошвидкісних потокових шифраторів та модель стійких до похибок обчислень, що використовують природню для архітектури сучасних процесорів неархимедову метрику.

Повернутись до переліку семінарів


🔊 Абітурієнтам 2022

Факультативи 2022-2023


tel MaksimenkoТелеграм канал присвячений курсам які читались в рамках КАУ починаючи з жовтня 2019 року.

Ютуб канал на якому розміщено багато відеозаписів виступів на математичних конференціях, семінарах, а також біля десяти курсів відео-лекцій з різних розділів математики, зокрема з машинного навчання, загальної та алгебраїчної топології, диференціальної геометрії та теорії груп.


tel math🔸 Математичні семінари 🔹

Студенти кафедри математики створили Telegram-канал для розповсюдження інформації про математичні гуртки / курси лекцій тощо. Ти студент? Аспірант? Або просто хочеш дізнатися чогось нового? Ми раді запросити тебе до нас і тримати в курсі останніх подій.

Приєднуйся: https://t.me/math_sem


Відеолекції курсів 2022


Архів новин Кафедри математики КАУ


 

ЯблокоЗ березня 2019 працює Гурток із фізики для школярів, організований студентами Фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевчента. Гурток працює для учнів 7-9 класів.
Детальніше

"Жінки в математиці" - захід, головними цілями якого є популяризація математики серед дівчат, зменшення гендерного дисбалансу в цій сфері, надання можливості школяркам та студенткам встановити особисті контакти з успішними жінками-математиками. 
Де?Інститут математики НАН України 
Коли? - 20 квітня 2019 року 
Детальніше