Відбулася німецько-українська панельна дискусія щодо розвитку технопарку «Академ.Сіті»
22 жовтня 2020 року відбулася німецько-українська панельна дискусія щодо розвитку в Україні науково-технологічного парку «Академ.Сіті» - “Academ.City on the way to success: creating the future”. Захід відбувся у режимі онлайн з німецько-українським синхронним перекладом та став першим із серії німецько-українських онлайн заходів “Bridging the gap: Science, Business, Society", спрямованих на підвищення інноваційного економічного клімату в Україні шляхом зближення науки та бізнесу. Організаторами події виступили Київський академічний університет (КАУ), Університет ім. Гумбольдта (м. Берлін, Німеччина) та Науково-технологічний парк «Адлерсхоф» (м. Берлін, Німеччина).
Панельна дискусія відбулася у два етапи: перший був присвячений аналізу німецько-української співпраці та огляду прикладів для наслідування при управлінні «Академ.Сіті», а другий - пропозиціям та очікуваним заходам щодо створення технопарку.
З вітальним словом від німецької сторони виступила керівниця департаменту Східного партнерства Федерального міністерства освіти і науки Німеччини пані Анетт Шварц. Від української сторони учасників привітали: перший заступник голови комітету з економічного розвитку парламенту України, співголова групи парламенту з питань міжпарламентських відносин з Федеративною Республікою Німеччина пан Сергій Тарута, Президент Національної академії наук України академік НАН України Анатолій Загородній та генеральний директор Директорату науки та інновацій Міністерства освіти і науки України д-р Юлія Безвершенко.
Після вітальної частини з аналітичними доповідями виступили: член-кореспондент НАН України, директор КАУ проф. Олександр Кордюк, радник при дирекції КАУ з розвитку та інновацій д.ф.-м.н. Олександра Антонюк, генеральний директор WISTA Management GmbH пан Роланд Сіллманн, декан факультету математики та природничих наук університету ім. Гумбольдта проф. Ельмар Кульке, екс-гендиректор WISTA Management GmbH пан Харді Р. Шмітц та виконавчий менеджер з міжнародного розвитку бізнесу WISTA Management GmbH д-р Хельге Нойман.
Захід закінчився серією запитань та відповідей, із заключним словом виступили професор Ельмар Кульке та пан Харді Р. Шмітц.
Зазначимо, що німецько-українські онлайн заходи “Bridging the gap: Science, Business, Society” проходитимуть у рамках спільного німецько-українського проєкту “Scientific Feasibility Study for the Establishment of a Technology Park (Academ.City)”, що підтримується Федеральним міністерством освіти і науки Німеччини. Метою проєкту є розробка рекомендацій та техніко-економічне дослідження можливості та умов створення в Україні сучасного науково-інноваційного парку «Академ.Сіті» на базі кластеру наукових установ НАН України, розташованих в Академмістечку, аналогічного науково-технічному парку «Адлерсхоф» (м. Берлін, Німеччина).