Розвиток сучасних методів машинного навчання та штучного інтелекту для застосування в обробці експериментальних даних є основною темою досліджень «Центру науки про дані» (Data Science Center), що створюється на базі Кафедри математики КАУ при Інституті математики НАН України, із залученням вчених з Інституту металофізики ім. Курдюмова, Інституту проблем математичних машин та систем, Інституту теоретичної фізики ім. М.М.Боголюбова, Інституту проблем реєстрацій інформації, Інституту програмних систем, Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова та інших інститутів НАН України у співробітництві з Humboldt-Universität zu Berlin, Berlin, Germany та University of Amsterdam, Amsterdam, Holland. Головними напрямами досліджень Центру - розробка нових підходів та математичних методів в галузі машинного навчання та штучного інтелекту та застосуванні їх в моделюванні нових наноматеріалів, в біоінформатиці, інтегративній біології, в обробці експериментальних даних в фізиці високих енергій, в моделюванні явищ в кліматології та екології навколишнього середовища та ін.

Більш детальну інформацію про діяльність Центру можна знайти на сайті.

_______________________________________________________________________________________

05 жовтня 2018 року о 17:00 на Кафедрі математики КАУ при Інституті математики НАН України відбувся семінар Центру дослідження даних "Методи дослідження даних та їхні застосування у біології, економіці, физичному матеріалознавстві, фізиці високих енергій та дослідження навколишнього середовища"

Доповідач: Анастасія Луценко

Тема: "Підприємницька орінтація, відкриті інновації та інноваційний менеджмент: огляд напрямів досліджень".

________________________________________________________________________________________

В рамках семінару “Складні системи конфлікту: динаміка, моделі, спектральний аналіз” 
 
12 березня 2019 року о 11.30 в Інституті математики, к.206 відбудеться лекція на тему: Machine learning methods.

Доповідач: Nataliya Kharchenko

Резюме: Machine learning methods overview (linear  regression, logistic regression, Random Forest, k-means, neural networks) 
 
________________________________________________________________________________________
13 березня 2019 року о 17:00 в Інституті математики (Кафедра математики КАУ) розпочинає свою роботу семінар "Центру дослідження даних та інновацій".

Доповідач: Дмитро Новицький (Інститут проблем математичних машин і систем НАН України)

Тема: "Огляд нейронних мереж та Deep Learning"
Ауд: 208