ms icon 150x150

           Кафедра теоретичної та математичної фізики
               Київського академічного університету

                              Науково-освітній центр
  Інститута теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України

  Зимова школа з теоретичної фізики - 2019                                    
                                             14 - 18 січня, ІТФ ім.М.М.Боголюбова НАН України

Програма
Школа буде проходити в ІТФ ім.М.М.Боголюбова НАН України.
Початок у понеділок 14 січня в 11-00 в ауд. 221. Перша лекція:
Ярослав Золотарюк. Фізика рівняння Кортевега -- де Фріза: хвилі на мілкій воді

Розклад занять
11-00 – 12-30 -- лекція
12-30 – 14-00 -- лекція
14-00 -- 15-00 -- обід
15-00 -- 17-00 -- практичні заняття

Наступна програма:
Павло Гавриленко. Солітонні розвязки нелінійних рівнянь
1. Розв'язок у вигляді біжучої хвилі, односолітонний розв'язок.
2. Білінійна форма солітонних рівнянь, похідні Хіроти.
3. Метод Хіроти для побудови багатосолітонних розв'язків.
5. Ланцюжок Тоди та солітони в ньому.
6. Скінченновимірні інтегровні системи, представлення Лакса.
7. Раціональна модель Калоджеро. Інтеграли руху та явний загальний розв'язок.

Микола Семенякін. Класичні теорії поля з абелевою симетрією.
1. Нагадування з класичної теорії поля: рівняння Ейлера-Лагранжа, енергія в теорії поля. Кінк в теорії поля фі-4, топологічний заряд.
2. Рівняння Максвела. Вектор-потенціал. Рівняння Максвела в коваріантній формі. Пласкі хвилі, поляризації. Фізичні поляризації, калібрувальні умови. Взаємодія з
джерелом.
3. Два дійсних поля як одне комплексне. U(1) заряджений струм. Мінімальна взаємодія з електро-магнитним полем, калібрувально-інваріантна взаємодія.
4. Спонтанне порушення симетрії, поглинання скалярної моди. Масивне векторне поле.
5. Абрикосовський вихор. Топологічний заряд вихоря.
6. Магнітні заряди. Монополь Дірака.

У середу, 26 грудня о 18:00 відбулася відкрита дискусія за участі Олександри Антонюк та Дмитра Ільїна. Учасники обговорили питання вступу, навчання та перспектив після отримання докторского ступеню в Україні і за кордоном. Присутні отримали практичні поради, приклади з особистого досвіду та багато інсайтів від тих, хто знає майже все про шлях PhD студента, проаналізували відмінності і спільні риси у стилі викладання та навчання в США та Україні. В рамках дружньої розмови слухачі ставили питання учасникам дискусії.

KSE 1

KSE 2

KSE 3

Детальніше

Місце проведення: Київська школа економіки, вул. Дмитрівська, 92-94

IMG MaguraЩиро вітаємо з 90-літтям академіка НАН України Ігоря Сильвестровича Магуру, одного із засновників Київського відділення МФТІ! Важко переоцінити його внесок у підготовку наукової молоді на Кафедрі біофізики і молекулярної фізіології при Інституті фізіології ім. Богомольця НАН України. Бажаємо здоров'я та багатьох років життя!

FMDРада молодих вчених Інституту математики організовує Фіз-мат день в Інституті математики, присвячений міжнародному дню науки. 

17 листопада (субота) з 11:00 до 17:00 в Інституті математики НАНУ проходив ФізМатДень, на якому були різноманітні математичні конкурси та квести, цікаві науково-пізнавальні доповіді та живе спілкування.

Захід організовано Інститутом математики НАН України та Київським академічним університетом за участі творчої лабораторії «5 наук», Київського природничого ліцею № 145, Інституту маталофізики ім. Курдюмова НАН України, Інституту проблем математичних машин і систем НАН України, Інституту теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України та Університету ім. Б. Гринченка

Детальніше.

Poster

16 листопада о 17:00 на засіданні Київського математичного товариства відбудеться доповідь школяра Петра Ілляша на тему "Число побачення" компактного зв'язного метричного простору.

Петро самостійно довів досить нетривіальний факт, який був встановлений в 1964 році методами теорії ігор O. Гроссом (O. Gross) про існування так званого «числа побачення» (rendezvous number) визначеного для всіх зв’язних компактних метричних просторів.

Метою засідання є, зокрема, залучення майбутніх науковців – нині школярів, а в подальшому – студентів та аспірантів, до наукової діяльності.
На засідання Київського математичного колоквіуму запрошуються учні математичних шкіл, ліцеїв, студенти, аспіранти, науковці, а також викладачі вищих навчальних закладів, які опікуються науковою освітою школярів, усі хто готовий долучитися та сприяти зростанню талановитої молоді та її залучення до наукової роботи в галузі математики, а також усі, хто цікавляться математикою.

seminar Voitenko1816 листопада об 11:00 в Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця (вул. Богомольця, 4, ауд. 212) відбудеться Загальний семінар КАУ на тему:

What the “Grant” means and how to deal with it?
( Що означає "Грант" і як за нього боротися? )

Про тонкощі і нюанси успішного отримання грантів розповість викладач кафедри молекулярної фізіології та біофізики КАУ Нана Войтенко, експерт в сфері біомедичних досліджень з багатим досвідом керівництва грантами із зарубіжних джерел в Україні. Вхід вільний.