NAlogo21-22 березня триватиме зустріч з експертною групою Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти у рамках акредитації ОНП «Прикладна фізика та наноматеріали». На відкриту зустріч з експертами, яка відбудеться 21 березня 2024 о 16:10, запрошуються всі бажаючі.
Підключитись до конференції Zoom: https://us05web.zoom.us/j/97314895978?pwd=RXFSMVN6VHpkZ0RIY05LdHJKT2JTZz09 
Ідентифікатор конференції: 973 1489 5978, код доступу: eBy9E8

Програма візитів експертів | ВІДОМОСТІ про самооцінювання ОНП | Ліцензування та акредитація

арт2Запрошуємо вас взяти участь у воркшопі з віртуальної реальності в Київському академічному університеті цієї весни:

Мистецтво зустрічає науку в Україні 2: Дослідження творчих можливостей інтерактивного мистецтва та наукової візуалізації.

Час: 26-30 березня 2024 року

 

BrainWeekТрадиційно в середині березня у всьому світі відзначають Тиждень поінформованості про мозок.

16 березня об 11:00 запрошуємо до Національної наукової медичної бібліотеки України на захід, де разом із науковцями розкажемо про нові цікаві факти, про прогрес і переваги досліджень мозку.
Захід буде транслюватися онлайн на Ютуб-каналі бібліотеки, більше інформації на сайті: https://library.gov.ua/tyzhden-mozku-2024-v-ukraini/

Booster 2024Запрошуємо долучитися до п'ятої інкубаційної програми “BOOSTER ІННОВАЦІЙНИХ ПРОЄКТІВ 2024

 

Дата: 04.03.2024 – 22.03.2024

photo 2024 02 25 14 36 44Запрошуємо всіх цієї середи на перший в цьому році робочий вебінар Лабораторії дослідження даних та машинного навчання Київського академічного університету. 

Час: 28 лютого (середа) 15:30
Місце проведення: конференція в Zoom

 

IRIS HEP 2024

Відкрито прийом заявок на онлайн Програму літнього студентського стажування “IRIS-HEP Summer 2024 Fellows”, що фінансується американським науковим  проєктом Institute for Research and Innovation in Software for High Energy Physics, IRIS-HEP, керівник Prof. P. Elmer (Physics Department, Princeton University). В рамках IRIS-HEP Summer 2024 Fellows студенти отримають унікальну можливість виконувати наукові проєкти онлайн під керівництвом наукових співробітників (наставників) з різних університетів США та вчених з ЦЕРН (Женева).

Торік, 14 українських студентів вже проходили стажування в рамках Програми IRIS-HEP Summer 2023 Fellow.

Для отримання додаткової інформації про програму, зокрема про те, як подати заявку, див.: https://iris-hep.org/fellows.html 

Science and Innovation During the WarОлександра Антонюк (НАН України, Київський академічний університет, Американський університет у Києві)
Цей вебінар присвячений питанням наукової стійкості та партнерства в контексті післявоєнного відновлення України.
 
Д-р Олександра Антонюк, голова Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій, дослідить вплив збройного конфлікту на наукову діяльність та інноваційні стратегії, що застосовуються в часи лихоліття. Дискусія буде поширюватися на ініціативи з відновлення, зосереджуючись на ключовій ролі європейських партнерств у відновленні наукової інфраструктури та сприянні економічному омолодженню.

Bezguba NobilitetНауково-популярна лекція Володимира Безгуби про Нобелівську премію з фізики 2023 була прочитана в рамках заходу Nobilitet як частина стріму на каналі Клятого раціоналіста 9-го грудня (https://www.youtube.com/watch?v=cpBO12LA8p8) доступна також на каналі КАУ: https://youtu.be/UcP9UBm8x_o.

Nobilitet: https://www.nobilitet.com/index-2023.html
Клятий раціоналіст: https://www.youtube.com/@K.Rationalist

Записати9 лютого о 15.00 відбулося представлення попередніх результатів за науково-інноваційними проєктами студентських команд, що взяли участь в  Ідеатоні “Наука: знайомство та практика досліджень, організованому Київським академічний університетом спільно з  Інжинірінговою школою Noosphere.

Ідеатон - це перший крок залучення студентів до науково-інноваційної діяльності, початок роботи над науково-технічною або науково-інноваційною розробкою, яка може перерости в стартап та підготовка проєкту, що може в подальшому бути підтриманим Програмою підтримки студентських та академічних науково-інноваційних проєктів .

Nature2024Вітаємо випускників Кафедри прикладної фізики та наноматеріалів КАУ та учасників проєкту UKRATOP з публікацією статті "Evidence of superconducting Fermi arcs" в Nature. Авторам вдалося показати, що у новій сполуці PtBi2, вейлівському напівметалі I-го типу, надпровідностість виникає на топологічних електронних станах, що робить цей матеріал перспективною платформою для реалізації майоранівських мод у внутрішньо топологічних джозефсонівських переходах надпровідник-нормальний метал-надпровідник. Такі переходи можуть стати довгоочікуваною основою для побудови систем корекції квантових помилок для вирішення проблеми декогеренції в надпровідних квантових комп'ютерах. Стаття у відкритому доступі.