Рис к задаче 1До нас звернулася дівчинка Варя із Одеси, яка навчається в другому класі і дуже цікавиться математикою. Вона попросила скласти для неї цікаві задачі з математики, які б вона могла вирішувати вдома самостійно, або разом із батьками. Ми намагаємося виконати це прохання Варі і будемо підбирати послідовний цикл цікавих задач, аби вона могла далі тренувати свої здібності точного і логічного мислення. Можливо, цей курс буде корисним для інших дітлахів, які цікавляться математикою. Тому ми вирішили по мірі складання текстів таких задач розміщувати їх на нашому сайті. Можливо, іншим хлопчикам та дівчатам буде цікаво їх розв'язувати і надсилати нам їхні розв'язки.

Для зручності ми створили форму, за допомогою якої можна подавати ваші розв'язки. Ми будемо відповідати тільки на ті розв'язки, які матимуть обґрунтування. Робота має бути відсканована та надіслана за допомогою цієї форми в одному файлі pdf. Це можна зробити, наприклад, за допомогою сервісу pdfjoiner.com. Назва файлу має починатся з Вашого прізвища. Для оформлення роботи бажано використовувати чорну або темно синю пасту, аби текст, який Ви напишите, був розбірливий и добре видимий. 

Для того, щоб скачати малюнки, слід натиснути праву кнопку миші та вибрати опцію "зберегти картинку".

Заняття 10. Конструктивчики

Заняття 9. Скільки способів

Заняття 8. Дужки і знаки

Заняття 7. Розрізалки

Заняття 6. Двома способами

Заняття 5. Задачі на шахівниці

Заняття 4. Ребуси

Заняття 3. Ефект плюс-мінус один

Заняття 2. Головоломка Кен-Кен

Заняття 1. Вступ 

SchOlPhys

В рамках проекту Малий академічний університет з 01 квітня 2019 на Фізичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка за сприяння Київського академічного університету та Математичного гуртка "КВАНТА" почав працювати Гурток з фізики для учнів 7 та 8 класів.

MudraKAU 2

Вже другий рік поспіль Київський академічний університет бере участь в проекті "Мудрамакітра" в рамках літніого фізико-математичного табору для школярів 7-10 класів та курує фізичне відділення.

Телеграм канал Науковий клуб "МудраМакітра"(приєднатися)

 

partnersОсвітні заходи програми з сприяння підвищенню академічної доброчесності для вчителів математики

Місце проведення: Інститут математики НАНУ (вул. Терещенківська 3, ст. м. Театральна), ауд. 208
Час проведення: 18-22 червня 2018 року, з 9:15 до 18:00

Участь у заходах безкоштовна.

 Організатори заходу:

За участі Київського університету імені Бориса Грінченка

Спонсорська підтримка: Проект сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP), «Проекту формування академічної доброчесності у школі» (SAISS), який здійснюється «Американськими Радами з міжнародної освіти: ACTR/ACCELS»

На жаль, реєстрацію вже закрито. Але, якщо Ви заповните формуми зможемо повідомити Вас у разі, якщо хтось із зареєстрованих учасників відмовиться, і з'явиться вільне місце. 

Проблема академічної доброчесності з предмету ''математика'' є дуже гострою внаслідок значних труднощів у вивченні математики для багатьох школярів, що стимулює поширення академічно недоброчесних практик саме щодо цього предмету.

Проблеми академічної доброчесності у процесі вивчення математики неможливо подолати лише шляхом ознайомлення із процедурами та правилами доброчесності -- необхідно показати вчителям та школярам шлях до вдосконалення процесу навчання та самостійної дослідницької діяльності школярів в процесі навчання.

Пропонований семінар матиме два основних напрями:

  • Ознайомлення з аспектами академічної доброчесності в новому українському законодавстві про освіту, основами академічного письма та правилами цитування, особливостями визначення плагіату в математиці, міжнародними практиками підтримки академічної доброчесності під час процесу навчання у школі

  • Методична допомога у розвитку математичних здібностей та навичок школярів, організації комфортного навчального процесу, дослідницькій діяльності, пошуку математичної інформації в інтернеті, зацікавленні школярів математикою

Заплановані також майстер-класи провідних вчителів та викладачів (із STEM-методики інтеграції вивчення математики і фізики; наукової та дослідницької роботи школярів), а також науково-популярні лекції для вчителів із сучасних та цікавих тем, які можуть бути використані для залучення школярів до занять математикою.

Додатковий аспект семінару - інтеграція вивчення математики та англійської мови та використання елементів STEM-освіти

Тривалість семінару - 40 навчальних годин.

Учасники заходу отримають сертифікат курсів із підвищення кваліфікації.

Лектори та ведучі майстер-класів -- наукові співробітники Інституту математики НАНУ та інших інститутів НАНУ, а також провідні вчителі математики та фізики шкіл Києва, зокрема Тарас Тимошкевич, Ірина Єгорченко, В’ячеслав Бойко, Олександр Рибак, Олексій Ігнатенко, Катерина Терлецька.