apn logo

Кафедра прикладної фізики та матеріалознавства

Кафедра прикладної фізики та матеріалознавства Київського академічного університету базується в наступних науково-дослідних установах Національної академії наук України:

Основною метою діяльності Кафедри є підготовка висококваліфікованих компетентних фахівців з матеріалознавства, які володіють фундаментальними знаннями та практичними навичками, необхідними для розв’язання актуальних інноваційних та дослідницьких задач. Ця мета реалізується на основі “навчання через дослідження” (learning by doing) шляхом практичної роботи в лабораторіях академічних інститутів, що дозволяє успішно виконувати фундаментальні та прикладні проекти в рамках науково-дослідної діяльності з питань матеріалознавства, створення, аналізу, обробки сучасних матеріалів і конструкцій з них.

Кафедра прикладної фізики та матеріалознавства Київського академічного університету базується в наступних науково-дослідних установах Національної Академії наук України: Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона, Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича, Інститут сцинтиляційних матеріалів.

Основною метою діяльності Кафедри є підготовка висококваліфікованих компетентних фахівців зі сформованим науковим мисленням, які володіють фундаментальними знаннями та практичними навичками, необхідними для розв’язання актуальних інноваційних та дослідницьких задач. Ця мета реалізується шляхом здобуття студентами комплексу компетентностей, що дозволяють успішно виконувати проекти в рамках науково-дослідної діяльності з питань матеріалознавства, створення, аналізу, обробки сучасних матеріалів і конструкцій з них. Це слугуватиме основою сталого розвитку фундаментального та прикладного матеріалознавства в Україні, а також джерелом поповнення кадрового потенціалу наукових установ України висококваліфікованими спеціалістами.

Просвітницька діяльність Кафедри відповідає основним принципам Київського академічного університету, а саме організації навчання через дослідження, а також сучасним тенденціям у викладанні освітніх курсів матеріалознавства та інженерії матеріалів в провідних навчальних закладах і наукових установах світу. В процесі виконання освітньої програми студенти, окрім отримання фундаментальних та прикладних знань в матеріалознавстві, долучаються до науково-дослідних проектів базових установ, приймають участь в наукових заходах відповідно до профілю їх навчання, отримуючи необхідний дослідницький досвід і безпосередньо застосовуючи отримані знання.

До викладання на Кафедрі залучені практикуючі науковці відповідного профілю та необхідні ресурси базових наукових установ, що дає змогу студентам в процесі навчання та дослідних робіт не тільки отримати необхідні знання та практичні навички, але перейняти певний досвід і сформувати власні підходи до розв’язання наукових задач в сфері матеріалознавства.

Основними навчальними дисциплінами та напрямками науково-дослідних робіт при навчанні в магістратурі Київського укадемічного університету на Кафедрі прикладної фізики та матеріалознавства є:

  • теоретичні основи матеріалознавства
  • методи створення, характеризації та аналізу сучасних матеріалів
  • фізичні, математичні та комп’ютерні моделі процесів в матеріалах і конструкціях
  • наноструктурні матеріали та композити
  • матеріалознавство органічних середовищ
  • основи з’єднання та обробки матеріалів
  • основи фізики сцинтиляторів

 

Контакти

Завідувач  кафедри
академік НАН України Сергій Володимирович АХОНІН
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України,
вул. Казимира Малевича, 11, Київ, 03150
тел.: +38 (044) 524 95 43
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Контакти в Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України,
доктор технічних наук Олексій Сергійович МІЛЕНІН
тел.: +38 (044) 524 95 43
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Контакти в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України
доктор технічних наук Остап Броніславович ЗГАЛАТ-ЛОЗИНСЬКИЙ
тел.: +38 (044) 205 79 16
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Контакти в Інституті сцинтиляційних матеріалів НАН України
доктор фізико-математичних наук Олександр Васильович СОРОКІН
тел.: +38 (057) 341 03 24
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.