Innovation center

  • Image
    Міжнародний офіс КАУ
  • Image
    Лабораторія трансферу технологій
  • Image
    Лабораторія стартапів КАУ

В останнє десятиліття розбудова Європейського дослідницького простору (European Research Area) засновується на концепції Відкрита наука, Відкриті інновації, Відкритість до світу. Базовою стратегією Відкритих інновацій є парадигма Відкриті інновації 2.0 (Open Innovation 2,0) яка була введена Дублінською декларацією 2013 року в якості нової інноваційної моделі, що проголошує відхід від кластерної моделі до відкритої інноваційної екосистеми.

Парадигма Відкриті інновації 2.0 заснована на інноваційній моделі чотирьох спіралей (Quadruple Helix), де уряд, бізнес, наука та громадяни працюють разом, щоб передбачити майбутнє і проводити структурні зміни далеко за рамки того, що може зробити окремо одна організація чи людина. Ця модель включає в себе орієнтовані на користувача інноваційні моделі, щоб повною мірою скористатися ідеями «перехресного запилення», що ведуть до проведення експериментів та прототипування в реальній економіці.

Відкриті інновації 2.0 базуються на принципах інтегрованого співробітництва, спільного створення загальної вартості, культивування інноваційних екосистем, розробки та використання експоненційних технологій і надзвичайно швидкого прийняття інновацій. Відкриті інновації 2.0 розвиваються завдяки глобальним тенденціям, таким як цифровізація, масової співучасті та співробітництва в галузі інновацій. Інформаційні технології відіграють особливу роль для забезпечення єднання і можливостей соціальної мережі серед новаторів і громад, які вони обслуговують.

Заснування елементів парадигми Відкриті інновації 2.0 в Україні є дуже важливим завданням для інтеграції України в Європейський інноваційний простір. З огляду на це співробітники Інноваційного центру приймають участь в міжнародному проекті Європа 2.0 Дослідження спільних інноваційних проектів в промисловості, що проводиться спільними зусиллями університетів Бразилії та деяких європейських країн: Австрії, Данії, Фінляндії, Італії, Іспанії, Швеції, Швейцарії та України. В Італії цей проект виконується Університетом Карло Каттанео (LIUC) та відомим Пізанським університетом. В рамках проекту проводиться опитування з метою дослідження відкритих інноваційних підходів у промисловості Європи. Для цілей дослідження відкриті інновації визначаються як будь-яке співробітництво та обмін знаннями між компаніями та будь-якими зовнішніми партнерами (наприклад, університетами, клієнтами и постачальниками, конкурентами і т.ін.) в рамках інноваційних проектів.

Цільова аудиторія для анкетування -- генеральні директори або директори по НДЕКР (науково-дослідним та експериментально-конструкторським роботам) підприємств та науково-дослідних інститутів. У якості вдячності за участь в опитуванні ми надамо усім учасникам звіт з остаточними висновками з проведеного дослідження.

Очікувані результати дослідження: Результати дослідження дадуть вченим можливість краще розуміти інноваційний клімат в Європі і Україні, як в її частини. Зокрема, можна буде більш обґрунтовано говорити про основні причини згоди або відмови від ведення спільних інноваційних проектів (наприклад, в зв'язці підприємство-університет, підприємство-клієнт і т.д.) і краще розуміти механізми управління спільними інноваційними проектами, а також те, наскільки це впливає на ефективність виконання проектів в конкретних ринкових умовах.

Бажаючим заповнити анкети звертатися до контактної особи: Анастасія Романко (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. )

Середа, вересня 27, 2017

 Центр інновацій є структурним підрозділом КАУ, базою для залучення студентів, аспірантів та молодших наукових співробітників з прикладних спеціальностей до інноваційної діяльності. На базі цього Центру студенти та аспіранти отримують досвід доведення прикладних досліджень до інноваційного рівня. Більш детальну інформацію про поточну діяльність Центру інновацій можна переглянути за посиланням.

Середа, січня 30, 2019

Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України спільно з Київським академічним університетом запрошує взяти участь у конференції "ФУНКЦІОНАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ — ФМІЕ-2019". Конференція відбудеться 13–15 травня 2019 року за адресою: м. Київ, бульвар Академіка Вернадського, 36 (Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України). Деталі за посиланням: https://www.fmie.space/

Адреса: бул. Вернадського 36, Київ 03142, Україна
Web-сторінка: http://kau.org.ua/centers/innovation
Контактна особа: Боровська Олена Геннадіївна
Тел.: +38 067 401 03 61
E-mail: incenterKAU@gmail.com